topbanner.jpg, 64kB

Motorové lodě bez řidičského oprávnění

Staňte se kapitánem obytné motorové lodě a poznejte krásy Evropy.

Půjčujeme motorové lodě, které již dnes může řídit každý a to i bez řidičského oprávnění či zkušeností! Během zkušební plavby vám vše důkladně vysvětlíme tak, abyste vyplouvali bez obav nebo jakýchkoliv nejasností. Máme pro vás v nabídce hned několik destinací. Můžete poznávat krásy Čech – řeky Vltava/Labe, Holandska – oblast Friesland, Německa – okolí města Berlín nebo Polska – Mazurská jezera. Každá z těchto destinací má svá specifika a svá kouzla. Neváhejte a pojďte s námi objevovat české i cizí kraje a váš skrytý kapitánský talent.
Nabídka lodí je široká. Nabízíme lodě v různých cenových relacích, tak aby byli všem dostupné. Některé lodě jsou velice komfortní s vlastní koupelnou, WC, kuchyní, televizí, mikrovlnou troubou i internetem. Jiné zase jsou zařízené poskromnu, ale zážitek si definitivně odvezete, ať už si vyberete jakoukoliv z nich. Kapacita na lodích je od dvou do dvanácti osob. Tak neváhejte a vydejte se s námi za vodním dobrodružstvím.

Vltava a Labe

Naše 3 obytné lodě, které nabízíme v Čechách, jsou zakotveny přímo v centru Prahy. Přístaviště se nachází v blízkosti pod Pražským hradem, což zaručuje velice snadnou dostupnost z letiště, hotelu či jiného místa. Na vyžádání vám velice rádi zajistíme transfer odkudkoliv z České Republiky. Půjčit si jednu z těchto lodí je ideální a originální nápad jak strávit dovolenou či víkend. A to jak s rodinou, tak s přáteli či kolegy. Navíc díky své lokalitě v centru Prahy, můžete celý výlet zahájit prohlídkou historického centra, večer se pustit do víru velkoměsta a druhý den vyrazit a užívat krásy naší přírody. Můžete jet proti proudu směrem na Slapy či po proudu směrem Mělník, kde se Vltava vlévá do Labe. Odtud můžete pokračovat buď směr Nelahozeves, Ústí nad Labem, nebo se vydat směr Neratovice, Poděbrady. Po cestě je několik zámků a přístavů, kde můžete zastavit, projít a občerstvit se.

Info
Map of europe Map of europe

Německo

Zářivě žlutá pole, tmavě zelené stromy, lemované silnice a třpytivé vodní cesty. To vše a více nabízí naše destinace v Německu. Na sever a severozápad od Berlína jsou to takzvaná Mecklenburgská jezera včetně jezera Muritz, která jsou vlastně utvořena z více, než jednoho tisíce jezírek, z nichž se mnohá slévají jedno do druhého. Jihovýchodně od Berlína jsou to potom řeky Dahme, Spree a Oder. Všechny tyto destinace nabízí skvělou jízdu v jednom z nejkrásnějších vodních regionů v Evropě. Překvapí vás rozmanitost říše vodních rostlin a ptactva. Máte možnost kanoistiky, sledování přírody, koupání, opalování a pro milovníky nákupů jsou možností samozřejmě nákupy v Berlíně.

Info
Map of europe Map of europe

Holandsko

Pojeďte objevit nejkrásnější oblast Holandska – provinci Friesland, která se nachází na severu země asi 800 km od českých hranic. Celá oblast je především zemědělská province známá chovem koní, dobytka ale také nesčetným množstvím větrnými mlýnů, vynikajícím sýrem a rybolovem. Můžete si vypůjčit gril, kola či zakoupit rybářskou povolenku a nic vám nebude chybět. Pohostinná přístaviště jsou zde na každém kroku. Nabízí možnost se najíst, osprchovat, dotankovat pohonné hmoty i vodu či jen zakotvit a jít se projít po souši. Pokud však hledáte soukromí v přírodě proč nezakotvit ve vyhrazených přírodních rezervacích, kterých je tu opravdu mnoho. Lidé a vodáci v Holandsku jsou velice milí a přátelští, budete se zde cítit velice vítáni. Z centra Frieslandu je to pouhá hodinka a půl do Amsterdamu, takže můžete navštívit i tuto žádanou destinaci.

Info
Map of europe Map of europe

Polsko

Polsko jsme zvolili pro jejich překrásná Mazurská jezera, která se nacházejí 750 km od českých hranic. Desítky jezer jsou přímo rájem pro lodě. Přesně 25 jezer propojených kanály, řekami a zátokami nabízí vše, co si jen milovníci loďaření můžou přát. Místní tato jezírka nazývají „nebeské oko“, protože odrážejí ultramarínovou modř oblohy, která se rozléhá v jejich smaragdově zelených vodách. Samotná krajina je mírně zvlněná s několika kopci. Místní fauna a flóra zahrnuje čápy, mořské orly a jeřáby, kteří se vznášejí na pozadí zářivých řepkových polí. Na Mazurách na vás čeká nejen plavba, ale také rybaření, pěší turistika, sledování ptáků a mnohem víc. Milovníci historie ocení možnost návštěvy památek z Druhé světové války, především "Vlčího doupěte", Hitlerova hlavního stanu pří útoku na Rusko.

Info
Map of europe Map of europe

Chorvatsko

Pojeďte objevit krásy Chorvatska z paluby motorového člunu! Jediná naše "mořská" základna se nachází na ostrově Murter v nádherné Střední Dalmácii, kde se nabízí k prozkoumání hlavnějeden z nejkrásnějších Chorvatských národních parků - NP Kornati. Síť 89 ostrovů bez trvalého osídlení. Po příjezdu na Murter Vás přivítá vesnička Tisno vůní borovicového lesa a levandule, skalnatými plážemi, zátočinami a úžasnou dalmátskou kuchyní s velkým množstvím pečených ryb. Trhy, obchůdky a hospůdky vám jistě pobyt ještě zpříjemní. Není úžasné každý den vstát a přímo naproti apartmánu mít zaparkovaný motorový člun? Stačí už jen otočit klíčkem a jet s větrem o závod!

K řízení těchto motorových člunů je zapotřebí průkaz "vůdce malého plavidla" oblast plavby "C" (příbřežní plavba na moři).

Info
Map of europe Map of europe
+420 776 868 770
Contact us!
info@malelode.cz